Fiat Partikül Temizleme

Açıklama

Fiat Marka Aracınızın Partikül Temizleme İşlemini Son Teknoloji cihazlarımızla araç muayene istasyonundan geçiş garantisi ile yapıyoruz. Sorunsuz partikul temizleme hizmeti bizi tercih etmelisiniz.

FİAT Aracınızın motorunda turbo egr çıkısında Egzoz sisteminde bulunan ve egzoz kurumlarını temizleyen filtreye, partikül filtresi denir. Yanma işleminden sonra oluşan ve egzoz içerisinde bulunan kurumlar, sağlık açısından doğaya salınmaması için filtrelenmesi gerekmektedir. Partikül filtresi ise bu kurumları filtreleyerek atılımını engelleyen malzemelerdir. İç yapı olarak bal peteğini andıran filtre, katalitik konvertör sisteminin yapısına benzemektedir. Yanma sonucu egzozda biriken partikülleri bünyesine hapseden partikül filtresi, partiküllerin zamanla artması sonucu tıkanır. Bu durumda basınç sensoru, dizel partikül filtresindeki kurum tortusunun seviyesini ölçer ve kritik seviyede ise partikül filtresi üzerindeki sensor sistemine komut gönderir bu komut ile devreye gıren ısı sensor sistemi partikül ısısını 600-700 derece sıcaklığa ulaştırarak rejenerasyon (yenileme) kurum yakma işlemini başlatır. Ancak kurum seviyesi bazen öyle bir duruma gelir ki yenileme işlemi de işe yaramaz. Bu durumda aracın partikül filtresi temizlenmesi gerekir Servisimizde ilk olarak bilgisayarlı arıza tespiti yapılan aracınızın partikül filtresi kurum miktarı yine bilgisayar Destekli cihazlarımız ile ölçülerek kurum miktarının araç standartlarının üzerinde olması durumunda aracınızın Turbo çıkış kısmında bulunan partikül filtresi sökme işlemi yapılmaktadır partikül filtresi hiçbir şekilde zarar verme kesme delme işlemi göremeden söküldükten sonra bir süre firmamıza özel partikül temizleme ilaçlarımızda bekletilerek biriken kurum içine işleyen ilaç gözenekleri açmaya yardımcı olacaktır yine firmamıza özel partikül filtresi temizleme makinemizde ortalama 60 dakika her iki tarafından partikül kurum temizleme işlemi yapılan partikül filtresi kurutma işlemi sonrası araç üzerine tekrar montaj edilerek gerekli sensor temizleme işlemleri yapılarak arızalar bilgisayar yöntemi ile uyarlamaları yapıldıktan sonra yerinde veya bir sürüş esnasında rejenerasyon da yapıldıktan sonra test sürüş ü yapılarak müşterilerimize garantili olarak teslim edilmektedir.

PARTİKÜL TIKANMA Belirtiler Nelerdir? 1. Araç göstergesinde Dizel partikül filtresi ikaz ışığının yanması, 2. Araçta güç kaybının yaşanması, 3. Motor arıza durumunda çalışır ve çekiş düşer, ( STOP ikaz lambası yanabilir ) 4. Yakıt sarfiyatı artar, 5. Egzoz kokusu oluşabilir, 6. Servis uyarı ışığı yanabilir, ( Yeni nesi araçlarda ) 7. Motor yağ seviyesi yükselir. 8. Aracın sürekli rejenerasyon yapmasına bağlı olarak turbo enjektör ve diğer bağlı parçalara zarar verebilmektedir. 9. Egr egzoz geri dönüşüm parçasının akış yetersizliğinden kaynaklı bozulma.

FİAT DPF PARTİKÜL FİLİTRESİ TIKANMA SEBEBLERİ KİRLİ VE KALİTESİZ YAKIT 1- Citroen marka Aracınız için almış olduğunuz Dizel yakıtınızda bulunan karışımlar kalitesiz yakıt kullanımı kurum oranını artıran kirli ve pis yakıt kalitesi sebebiyle Dizel partikül DPF filtresinde tıkanmasına sebep olmaktadır. MOTOR YAĞI ÖZELLİKLERİ 2. Citroen marka Aracınız Kalitesiz motor Yağı kullanımı ve partikül filtre özelliği bulunmayan Yağ kullanımı DPF özelliği olmayan yağ kullanımı Aracın DPF partikül katalizör egzoz sisteminde tıkanmaya yol acacaktır. ENJEKTÖR YAKIT SİSTEMİ ARIZALARI 3. Citroen marka Aracınız ENJEKTÖR bozulması yanmayan yakıtın doğrudan DPF Partikül filtresi içerisinde yanma yapacak olması sebebi ile DPF Partikül filtresinde tıkanmaya yol açacaktır. TURBO ARIZALARI 4. Citroen marka Aracınız Turbo bozulması Turbo sisteminde dolaşan Soğutma İşlemi gören motor yağlarının doğrudan aracın egzoz sistemine karışarak egzoz çıkış tarafından direkt olarak DPF Partikül Filtresinde Tıkanmaya Partikül Filtresine Yağ vererek DPF Partikül sisteminde Tıkanmaya Yol açacaktır. EGR ARIZALARI 5. Citroen marka Aracınız Egr bozulması sebebiyle partikül filtresi tıkanmasına sebep olmaktadır. YAZILIM İPTALLERİ VE MÜDEHALELER 6. Citroen marka Aracınıza sebebi ne olursa olsun aracın elektronik beyin sisteminde yapılan yazılım iptalleri DPF Partikül filtresinde tıkanmaya sebep olacaktır. SENSOR ARIZALARI 7. Citroen marka Aracınız DPF Partikül filtresi üzerinde yer alan Partikül Isı sensor bozulması kurum dolmasına sebep olacaktır. KISA MESAFELİ SÜRÜŞLER ŞEHİR İÇİ KULLANIM 8. Şehir içi kullanılan araclar sürekli alcak devirlerde kısa mesafeli sürüşlerde rejenerasyon sürecini tamamlayamayan aracınız DPF Partikül Temizleme İşleminde olması gereken süreci tamamlayamadığı için Sürekli Biriken kurumlar Filtreyi doluluk oranını artıracak aracınız arızaya gececektir.

Partikülünüz temizlenince nelere sahip olursunuz ?
 • FİRMAMIZDA YAPILAN PARTİKÜL TEMİZLEME İŞLEMİ

  DPF DİZEL PARTİKÜL TEMİZLEME de En kesin yöntem ise, aracı servisimize getirerek öncelikle kurum ölçümü ve doğru arıza tespiti yapılarak eger kurum miktarı yüksek ve arıza sebebi partikül dpf tıkanma ise sökerek bilgisayarlı cihazlarımız ile garantili olarak orijinal hali hiç bozulmadan partikül filtresi temizliği işlemi yapılarak montajı uyarlamaları arıza silme işlemi yapılıp müşterilerimizi memnun etmektir. Siz değeri müşterilerimizin güvenine teşekkür eder sizleri de servisimize bekleriz.

 • TURBO TAMİRİ - TURBO REVİZYONU PROSEDÜRLERİMİZ

  Firmamıza 0212 549 8373 no lu telefonumuzdan arayarak ya da 0542 401 3555 Whatsapp üzerinden mesaj gönderebilir dilerseniz sistem üzerinden mesaj ile sipariş verebilir turbo revizyon tamir talebinde bulunabilirsiniz. Turbo tamiri ya da revizyon u yaptırmak istediğinizde eğer İstanbul içindeyseniz ücretsiz servisimizle adresinizden Arızalı Turbo yu alıyoruz. İstanbul dışı müşterilerimiz için anlaşmalı kargo firmamızla arızalı turbo gönderimi sağlayabilirsiniz. Firmamızın Turbo revizyon bölümüne ulaşan arızalı turbo nuz teknik personelimiz tarafından analiz edilerek arızanın tespiti ücretsiz olarak yapılıyor. Arıza tespiti sonrası tarafınızı arayarak, fiyat, yapılacak işlem ve değişecek parçalar hakkında bilgi verip onayınızı istiyoruz. Onayınıza istinaden turbo tamiri / revizyon u yapılarak, testleri tamamlanan turbo İstanbul içindeyseniz ücretsiz servisimiz le adresinize, İstanbul dışında ise anlaşmalı kargo firmamızla yine adresinize teslim ediyoruz.

 • PERFORMANS ARTIŞI

  DPF DİZEL PARTİKÜL filtresi temizleme sonrası aracınızda hissedilir derecede artışı fark edecek ve yapılan işlemlerimizden sonra test sürüşü sırasında bunu birlikte tecrübe edecegiz. Biz daha önceki partikül temizleme işlemi yaptığımız araçlar dan tecrübe ettik sizi de FİAT partikül temizleme servisimize bekleriz.

 • YAKIT TASARRUFU

  DPF DİZEL PARTİKÜL filtresi Temizleme sonrası aracın egzoz çıkış sistemi akışında artış olması sebebi ile motor devrindeki yüksek çalışma azalacak ve buda aracınızda ciddi yakıt tasarrufu sağlayacaktır. Partikül filtresi tıkanma sonrası oluşan kurum yakma işlemi tamamlayamadığı için yüksek devirde çalışan aracınız ısıtma yapmak için sürekli yakıt sistemini kullanacaktır bu da aracınızda ciddi yakıt artısına sebep olacaktır partikül temizleme sonrası bu sorun ortadan kalkacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Aracınızın motorunda turbo egr çıkısında Egzoz sisteminde bulunan ve egzoz kurumlarını temizleyen filtreye, partikül filtresi denir. Yanma işleminden sonra oluşan ve egzoz içerisinde bulunan kurumlar, sağlık açısından doğaya salınmaması için filtrelenmesi gerekmektedir. Partikül filtresi ise bu kurumları filtreleyerek atılımını engelleyen malzemelerdir. İç yapı olarak bal peteğini andıran filtre, katalitik konvertör sisteminin yapısına benzemektedir. Yanma sonucu egzozda biriken partikülleri bünyesine hapseden partikül filtresi, partiküllerin zamanla artması sonucu tıkanır. Bu durumda basınç sensoru, dizel partikül filtresindeki kurum tortusunun seviyesini ölçer ve kritik seviyede ise partikül filtresi üzerindeki sensor sistemine komut gönderir bu komut ile devreye gıren ısı sensor sistemi partikül ısısını 600-700 derece sıcaklığa ulaştırarak rejenerasyon (yenileme) kurum yakma işlemini başlatır. Ancak kurum seviyesi bazen öyle bir duruma gelir ki yenileme işlemi de işe yaramaz. Bu durumda aracın partikül filtresi temizlenmesi gerekir Servisimizde ilk olarak bilgisayarlı arıza tespiti yapılan aracınızın partikül filtresi kurum miktarı yine bilgisayar Destekli cihazlarımız ile ölçülerek kurum miktarının araç standartlarının üzerinde olması durumunda aracınızın Turbo çıkış kısmında bulunan partikül filtresi sökme işlemi yapılmaktadır partikül filtresi hiçbir şekilde zarar verme kesme delme işlemi göremeden söküldükten sonra bir süre firmamıza özel partikül temizleme ilaçlarımızda bekletilerek biriken kurum içine işleyen ilaç gözenekleri açmaya yardımcı olacaktır yine firmamıza özel partikül filtresi temizleme makinemizde ortalama 60 dakika her iki tarafından partikül kurum temizleme işlemi yapılan partikül filtresi kurutma işlemi sonrası araç üzerine tekrar montaj edilerek gerekli sensor temizleme işlemleri yapılarak arızalar bilgisayar yöntemi ile uyarlamaları yapıldıktan sonra yerinde veya bir sürüş esnasında rejenerasyon da yapıldıktan sonra test sürüş ü yapılarak müşterilerimize garantili olarak teslim edilmektedir.
KİRLİ VE KALİTESİZ YAKIT 1- Citroen marka Aracınız için almış olduğunuz Dizel yakıtınızda bulunan karışımlar kalitesiz yakıt kullanımı kurum oranını artıran kirli ve pis yakıt kalitesi sebebiyle Dizel partikül DPF filtresinde tıkanmasına sebep olmaktadır. MOTOR YAĞI ÖZELLİKLERİ 2. Citroen marka Aracınız Kalitesiz motor Yağı kullanımı ve partikül filtre özelliği bulunmayan Yağ kullanımı DPF özelliği olmayan yağ kullanımı Aracın DPF partikül katalizör egzoz sisteminde tıkanmaya yol acacaktır. ENJEKTÖR YAKIT SİSTEMİ ARIZALARI 3. Citroen marka Aracınız ENJEKTÖR bozulması yanmayan yakıtın doğrudan DPF Partikül filtresi içerisinde yanma yapacak olması sebebi ile DPF Partikül filtresinde tıkanmaya yol açacaktır. TURBO ARIZALARI 4. Citroen marka Aracınız Turbo bozulması Turbo sisteminde dolaşan Soğutma İşlemi gören motor yağlarının doğrudan aracın egzoz sistemine karışarak egzoz çıkış tarafından direkt olarak DPF Partikül Filtresinde Tıkanmaya Partikül Filtresine Yağ vererek DPF Partikül sisteminde Tıkanmaya Yol açacaktır. EGR ARIZALARI 5. Citroen marka Aracınız Egr bozulması sebebiyle partikül filtresi tıkanmasına sebep olmaktadır. YAZILIM İPTALLERİ VE MÜDEHALELER 6. Citroen marka Aracınıza sebebi ne olursa olsun aracın elektronik beyin sisteminde yapılan yazılım iptalleri DPF Partikül filtresinde tıkanmaya sebep olacaktır. SENSOR ARIZALARI 7. Citroen marka Aracınız DPF Partikül filtresi üzerinde yer alan Partikül Isı sensor bozulması kurum dolmasına sebep olacaktır. KISA MESAFELİ SÜRÜŞLER ŞEHİR İÇİ KULLANIM 8. Şehir içi kullanılan araclar sürekli alcak devirlerde kısa mesafeli sürüşlerde rejenerasyon sürecini tamamlayamayan aracınız DPF Partikül Temizleme İşleminde olması gereken süreci tamamlayamadığı için Sürekli Biriken kurumlar Filtreyi doluluk oranını artıracak aracınız arızaya gececektir.
Partikül DPF EGR iptalini kesinlikle önermiyoruz partikül iptali sonrası aracınız tamamen orijinal in dışında bir çalışma gösterecektir yazılım olarak beyine müdahale sonrası iptal edilen fitre aracınızın filtreye bağlı motor aksamında birçok parçaya zarar vermektedir öncelikle iptal etmenizi öneren egzoz cu arkadaşlar bu filtrenin değerli bir taş olması sebebi ile hurdasının dahi kıymetli olduğu bir egzoz emisyon filtreleme taşıdır bunu kırıp alarak kendilerine ticari kazanç sağlamak adına kırılan filtreleri satmaktadır. Bunun zararını müşterilerine kesinlikle tam olarak anlatmamaktadır. Partikül filtre iptali sonrası aracınızda duman atma problemleri, aracın egzoz emisyon değerleri nedeni ile egzoz emisyondan geçmeyecektir, daha sonrasında turbo ve enjektörleri bozacak onardım sandığınız aracınızda daha büyük maliyetli işlemlere yol açacaktır. Partikül filtresinin iptali ile birlikte EGR sistemi de aracınızın elektronik beyninden kapatılması da sağlanacak bu da aracınızın yakıt tasarrufu yani yanmayan yakıtı enjektör sistemine ileten parçanın iptal edilmesi anlamına gelmektedir. Özetleyecek olursak her ne olursa olsun iptal işlemi müşterileri kandırmaca ve ticari kazanç sağlamak adına yapılan bir işlem olup müşterilerinin araçlarında bulunan kıymetli olan partikül filtresinin alınarak satılması anlamına gelmekte bunun müşterinin faydasına değil zararına olacağı bilgisi verilmemektedir. Zaten yapılan iptal işlemleri yasal olmayıp çevreye ve geleceğimize nefesimize verilen kıymetin araç üreten mühendislerden daha zeki olduğunu düşünen ve bunu bir ticari kazanç sağlayarak nefesimize geleceğimize sıkılan bir zehir olduğunu düşünemeyen zihniyetten kaynaklanmaktadır. Partikül temizlemenin DPF temizleme nin bir çözümü vardır ama geleceği kirletmemenin bir çözümü bugün yaptıklarımız belirleyecektir. Biz bu ilkelerimize sadık kalıp Partikulcu ailesi olarak garantili partikül temizleme işlemlerimize ve binlerce memnun müşterilerimize orijinal garantili olarak hizmet verdik vermeye devam edeceğiz. Saygılarımızla www.partikulcu.com

Yorum Yap