Citroen Partikül Temizleme

Açıklama

Citroen Marka Aracınızın Partikül Temizleme İşlemini Son Teknoloji cihazlarımızla araç muayene istasyonundan geçiş garantisi ile yapıyoruz. Sorunsuz partikul temizleme hizmeti bizi tercih etmelisiniz.

CİTROEN Aracınızın motorunda turbo egr çıkısında Egzoz sisteminde bulunan ve egzoz kurumlarını temizleyen filtreye, partikül filtresi denir. Yanma işleminden sonra oluşan ve egzoz içerisinde bulunan kurumlar, sağlık açısından doğaya salınmaması için filtrelenmesi gerekmektedir. Partikül filtresi ise bu kurumları filtreleyerek atılımını engelleyen malzemelerdir. İç yapı olarak bal peteğini andıran filtre, katalitik konvertör sisteminin yapısına benzemektedir. Yanma sonucu egzozda biriken partikülleri bünyesine hapseden partikül filtresi, partiküllerin zamanla artması sonucu tıkanır. Bu durumda basınç sensoru, dizel partikül filtresindeki kurum tortusunun seviyesini ölçer ve kritik seviyede ise partikül filtresi üzerindeki sensor sistemine komut gönderir bu komut ile devreye gıren ısı sensor sistemi partikül ısısını 600-700 derece sıcaklığa ulaştırarak rejenerasyon (yenileme) kurum yakma işlemini başlatır. Ancak kurum seviyesi bazen öyle bir duruma gelir ki yenileme işlemi de işe yaramaz. Bu durumda aracın partikül filtresi temizlenmesi gerekir Servisimizde ilk olarak bilgisayarlı arıza tespiti yapılan aracınızın partikül filtresi kurum miktarı yine bilgisayar Destekli cihazlarımız ile ölçülerek kurum miktarının araç standartlarının üzerinde olması durumunda aracınızın Turbo çıkış kısmında bulunan partikül filtresi sökme işlemi yapılmaktadır partikül filtresi hiçbir şekilde zarar verme kesme delme işlemi göremeden söküldükten sonra bir süre firmamıza özel partikül temizleme ilaçlarımızda bekletilerek biriken kurum içine işleyen ilaç gözenekleri açmaya yardımcı olacaktır yine firmamıza özel partikül filtresi temizleme makinemizde ortalama 60 dakika her iki tarafından partikül kurum temizleme işlemi yapılan partikül filtresi kurutma işlemi sonrası araç üzerine tekrar montaj edilerek gerekli sensor temizleme işlemleri yapılarak arızalar bilgisayar yöntemi ile uyarlamaları yapıldıktan sonra yerinde veya bir sürüş esnasında rejenerasyon da yapıldıktan sonra test sürüş ü yapılarak müşterilerimize garantili olarak teslim edilmektedir.

partikül-temizleme-citroen-turbo-tamir-citroen-partikül-onarım

Partikülünüz temizlenince nelere sahip olursunuz ?
 • TIKALI DPF PARTİKÜL FİLTRESİ BELİRTİLERİ !

  1. Araç göstergesinde Dizel partikül filtresi ikaz ışığının yanması,

 • 2. Araçta güç kaybının yaşanması

 • 3. Motor arıza durumunda çalışır ve çekiş düşer, ( STOP ikaz lambası yanabilir )

 • 4. Yakıt sarfiyatı artar,

 • 5. Egzoz kokusu oluşabilir,

 • 6. Servis uyarı ışığı yanabilir, ( Yeni nesi araçlarda )

 • 7. Motor yağ seviyesi yükselir.

 • 8. Aracın sürekli rejenerasyon yapmasına bağlı olarak turbo enjektör ve diğer bağlı parçalara zarar verebilmektedir.

 • 9. Egr egzoz geri dönüşüm parçasının akış yetersizliğinden kaynaklı bozulma.

 • FİRMAMIZDA YAPILAN PARTİKÜL TEMİZLEME İŞLEMİ

  DPF PARTİKÜL TEMİZLEME de En kesin yöntem ise, aracı servisimize getirerek sökerek bilgisayarlı cihazlarımız ile garantili olarak partikül filtresi temizliği işlemi yapmaktır.

 • CİTROEN TURBO TAMİRİ - TURBO REVİZYONU PROSEDÜRLERİMİZ

  Firmamıza 0212 549 8373 no lu telefonumuzdan arayarak ya da 0542 401 3555 Whatsapp üzerinden mesaj gönderebilir dilerseniz sistem üzerinden mesaj ile sipariş verebilir turbo revizyon tamir talebinde bulunabilirsiniz. Turbo tamiri ya da revizyon u yaptırmak istediğinizde eğer İstanbul içindeyseniz ücretsiz servisimizle adresinizden Arızalı Turbo yu alıyoruz. İstanbul dışı müşterilerimiz için anlaşmalı kargo firmamızla arızalı turbo gönderimi sağlayabilirsiniz. Firmamızın Turbo revizyon bölümüne ulaşan arızalı turbo nuz teknik personelimiz tarafından analiz edilerek arızanın tespiti ücretsiz olarak yapılıyor. Arıza tespiti sonrası tarafınızı arayarak, fiyat, yapılacak işlem ve değişecek parçalar hakkında bilgi verip onayınızı istiyoruz. Onayınıza istinaden turbo tamiri / revizyon u yapılarak, testleri tamamlanan turbo İstanbul içindeyseniz ücretsiz servisimiz le adresinize, İstanbul dışında ise anlaşmalı kargo firmamızla yine adresinize teslim ediyoruz.

 • CİTROEN TURBO ARIZA SEBEPLERİ

  Motor Yağ Kirliliği :Özellikle motor revizyonlarından sonra motorun yağ kanallarında kalan talaşlar ve çapaklar motora monte edilen yeni veya bakımı yapılmış turbo şarjın burçlarında, milinde ve gövdesinde derin çiziklere ve aşınmalara neden olacaktır. Bu durumda Turbo şarj arızalanacak ve yağlama yapılan bölgelerdeki yağ turbo içerisinde dolaşım yapan hava ile karışacak araç motoruna ve Turbo şarj sisteminde hasara yol açarak kullanılmaz hale gelecektir.TURBO Yağlama Yetersizliği :Uzun süre kullanılmış, değiştirilmemiş kirli yağ ve özelliğini kaybetmiş yağ filtresi yetersiz yağlanmaya neden olur. Turbo şarj a gelen yetersiz yağ nedeni ile turbo şarj milinde ve burçlarında aşınma genleşme ve yanmaya neden olur. Turbo şarj yağ giriş – çıkış sürülen silikon sıvı contalar turbo şarj yapı kanallarının tıkanmasına ve yetersiz yağlanmaya sebep olur. Emme pervanesinde yabancı cisimlerden kaynaklanan hasarlar Hava filtresi tarafından borularda kalan cıvata, üstüpü, somun vs gibi yabancı cisimler pervanenin hasar almasına neden olacaktır. Türbin tarafında yabancı cisimlerden kaynaklanan hasarlar Motor supap kestiyse, piston sardıysa ya da manifolt tan bir parça koptuysa bu parçalar turbo şarj mili kanatlarında hasara neden olur. Yetersiz havadan kaynaklanan hasarlar Hava filtresi tıkalı olduğunda yetersiz hava nedeni ile hava filtresi yönüne doğru asılacak ve ileri geri EKSENEL BOŞLUK oluşturacaktır. Sonuçta motor merkezleme yatağı bozulacak, turbo mutlaka arıza yapacak ve turbo kompresör salyangozuna yağ dolduracaktır

Sıkça Sorulan Sorular

Partikül filtresinin tıkanma sebebleri aşagıda listelenmiştir.
Citroen marka Aracınız için almış olduğunuz Dizel yakıtınızda bulunan karışımlar kalitesiz yakıt kullanımı kurum oranını artıran kirli ve pis yakıt kalitesi sebebiyle Dizel partikül DPF filtresinde tıkanmasına sebep olmaktadır.
Citroen marka Aracınız Kalitesiz motor Yağı kullanımı ve partikül filtre özelliği bulunmayan Yağ kullanımı DPF özelliği olmayan yağ kullanımı Aracın DPF partikül katalizör egzoz sisteminde tıkanmaya yol acacaktır.
Citroen marka Aracınız ENJEKTÖR bozulması yanmayan yakıtın doğrudan DPF Partikül filtresi içerisinde yanma yapacak olması sebebi ile DPF Partikül filtresinde tıkanmaya yol açacaktır.
Citroen marka Aracınız Turbo bozulması Turbo sisteminde dolaşan Soğutma İşlemi gören motor yağlarının doğrudan aracın egzoz sistemine karışarak egzoz çıkış tarafından direkt olarak DPF Partikül Filtresinde Tıkanmaya Partikül Filtresine Yağ vererek DPF Partikül sisteminde Tıkanmaya Yol açacaktır.
Citroen marka Aracınız Egr bozulması sebebiyle partikül filtresi tıkanmasına sebep olmaktadır.
Citroen marka Aracınıza sebebi ne olursa olsun aracın elektronik beyin sisteminde yapılan yazılım iptalleri DPF Partikül filtresinde tıkanmaya sebep olacaktır.
Citroen marka Aracınız DPF Partikül filtresi üzerinde yer alan Partikül Isı sensor bozulması kurum dolmasına sebep olacaktır.
Şehir içi kullanılan araclar sürekli alcak devirlerde kısa mesafeli sürüşlerde rejenerasyon sürecini tamamlayamayan aracınız DPF Partikül Temizleme İşleminde olması gereken süreci tamamlayamadığı için Sürekli Biriken kurumlar Filtreyi doluluk oranını artıracak aracınız arızaya gececektir.
Firmamıza 0212 549 8373 no lu telefonumuzdan arayarak ya da 0542 401 3555 Whatsapp üzerinden mesaj gönderebilir dilerseniz sistem üzerinden mesaj ile sipariş verebilir turbo revizyon tamir talebinde bulunabilirsiniz. Eğer turbo hakkında yeterli bilgi sahibi değilseniz danışmanlık aldığınız oto servisinizin mekanik ustasıyla ihtiyacınız olan turboyu belirliyoruz. Stoklarımızda bulunan sıfır turbo ya da revizyonlu turbo modellerimizden ihtiyacınıza uygun olan model için size fiyat teklifimizi veriyoruz. Onayınıza istinaden satın aldığınız turbo yu İstanbul içi ücretsiz servisimizle adresinize, İstanbul dışı içinse anlaşmalı kargo firmamızla yine adresinize teslim ediyoruz. Ürünlerimiz faturalı olarak gönderilmektedir dilerseniz sistem üzerinden k kart veya havale olarak ödeme yapabilirsiniz.

Yorum Yap